Slávek Klecandr a Vladimír Merta

Merta a Lewitová rozezpívali Komunitní centrum

29. listopadu 2008 v 13:07 | J. Truschka
Ve čtvrtek 13. 10. 2005 se v Komunitním centru sv. Prokopa uskutečnil další koncert z cykluTřináctého na třináctce pod názvem Písně o víře a naději. U zrodu tohoto cyklu stál předčasně zesnulý Vladimír Křápek, jehož památce byl koncert věnován. Do posledního místa zaplněný horní sál Komunitního centra přivítal dva osobité písničkáře, Slávka Klecandra a Vladimíra Mertu. Klecandr zde letos vystupoval již dvakrát, v únoru se Sváťou Karáskem a v květnu s Evou Henychovou, Merta tu měl svou premiéru.
První část večera patřila Slávku Klecandrovi; zahrál a zazpíval několik žalmů, které si sám zhudebnil. Zvláště poslední z těchto žalmů zanechal velmi silný dojem. Pak vystoupil Vladimír Merta, který nikoho nenechal na pochybách, že je prvotřídním interpretem. S vtipem, invencí a citem předvedl pestrou škálu písní, vlastních i přejatých. Neplánovaným překvapením bylo společné vystoupení Vladimíra Merty a Jany Lewitové, během kterého se rozezpívalo snad celé publikum. V poslední části koncertu nastoupil opět Klecandr; na úplný závěr si Klecandr s Mertou zahráli několik skladeb společně. Věřme, že cyklus Třináctého na třináctce bude pokračovat stejně úspěšně jako se vydařil tento koncert.

Písně o víře a naději

29. listopadu 2008 v 13:04 | J. Truschka
V Komunitním centru sv. Prokopa se letos podařilo založit tradici koncertů pod názvem Třináctého na třináctce, u jejíhož zrodu stál předčasně zesnulý Vladimír Křápek, organizátor mnoha úspěšných kulturních akcí. Památce tohoto činorodého a přitom skromného člověka byl věnován zatím poslední koncert cyklu, pojmenovaný Písně o víře a naději. Uskutečnil se ve čtvrtek 13. října 2005. Do posledního místa zaplněný horní sál Komunitního centra přivítal dva osobité písničkáře, Slávka Klecandra a Vladimíra Mertu.
První část večera patřila Slávku Klecandrovi, který zahrál a zazpíval několik zhudebněných žalmů. Zvláště silný dojem zanechal Žalm 139, chválící Boží moudrost, moc a slitování, přesahující lidské chápání. Pak vystoupil Vladimír Merta. Nikoho nenechal na pochybách, že je prvotřídním interpretem. S vtipem, invencí a citem předvedl pestrou škálu písní, vlastních i přejatých, a spolu se zpěvačkou Janou Lewitovou rozezpíval celé obecenstvo. V poslední části koncertu vystoupil opět Klecandr na úplný závěr si Klecandr s Mertou zahráli několik skladeb společně. účastníci večera si odnesli skvělý hudební zážitek a mnozí z nich se již určitě těší na 13. ledna 2006, kdy by se měl konat další koncert z cyklu Třináctého na třináctce.
 
 

Reklama