Slávek Klecandr a T'N'T

Výbušná nálož na červnové Třináctce

16. června 2016 v 11:58 | Petr Linhart
Červnový koncert cyklu Třináctého na třináctce představil, krom pravidelného hostitele Slávka Klecandra, především gospelové duo T´N´T.


Zkratka v názvu ovšem nevychází z iniciál koncertního cyklu (jak si kdosi během večera vtipně povšiml), ale ze zkratky pro výbušninu trinitrotoluen a křestních jmen protagonistů dua.
A je to zcela na místě - hlas zpěvačky Terezy Bečičkové totiž opravdu má takovou sílu a výbušnost. Kytarista a zpěvák Tomáš Ludvíček jí skvěle sekunduje a výsledkem byl velký zážitek.
Gospely a spirituály v podání T´N´T se totiž vskutku dotýkají amerických originálů. Při zavřených očích byste snadno mohli podlehnout iluzi, že před Vámi stojí třeba Tina Turner…


Jarní část koncertního cyklu je uzavřena, pořadatelka Lucie Haschková se bude na setkání s Vámi těšit zase na podzim.

Poděkování za podporu koncertů patří Ministerstvu kultury ČR, Městské části Praha 13 a Nadaci Život umělce.

Kompletní fotogalerii najdete zde.

Text: Petr Linhart
Foto: Martin Myslivec

Třináctého na třináctce s černošskými spirituály

12. května 2016 v 15:34 | Lucie
Srdečně zveme na letošní třetí koncert z cyklu Třináctého na třináctce. Tradiční hostitel večerů Slávek Klecandr vystoupí s programem zhudebněných žalmů a dalších písní ze své tvorby
a krom toho si opět pozval hudebního hosta, kterým bude pražské duo T'N'T. To zde představí svůj repertoár černošských spirituálů a gospelů.


Koncert se koná v pondělí 13. června 2016 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka).


Doporučené vstupné 100 Kč, bezbariérový vstup.
Večery dlouhodobě podporuje Ministerstvo kultury ČR, MČ Praha 13 a Nadace Život umělce.
Místa si můžete rezervovat do 12. 6. na mailu 13na13@centrum.cz.

 
 

Reklama