Slávek Klecandr a Roman Dragoun

Nové fotografie na blogu

15. ledna 2012 v 17:53 | Lucie
Na těchto stránkách najdete nové snímky Martina Myslivce z lednové "Třináctky" - Slávek Klecandr a Roman Dragoun.
Autorovi fotografií tímto velmi děkujeme!

Příští koncert se koná v úterý 13. března od 19.30 a tentokrát Slávek Klecandr vystoupí poprvé v historii těchto večerů (a zcela plánovaně!) sám. Vzhledem k tomu, že vystoupení připadá do doby postní, připravuje si pro tento večer speciální program, ve kterém zazní pašijové písně z českých kancionálů. Podrobnosti k tomuto večeru budou následovat.

Hostem lednové Třináctky bude Roman Dragoun

3. ledna 2012 v 19:42 | Lucie
Máme velkou radost, že pozvání na pátek 13. ledna 2012 přijal zpěvák, skladatel a klávesista Roman Dragoun, zkrátka česká rocková legenda !!!


A připojujeme malou ochutnávku:

První díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce v novém roce, do kterého si východočeský písničkář Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, se chystá na leden. Hostem bude rocková legenda, zpěvák, skladatel a klavírista Roman DRAGOUN.

Koncert se koná v pátek 13. ledna 2012 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový. Večer finančně podpořilo Ministerstvo kultury, Nadace Život umělce a Nadace Českého hudebního fondu a MČ Praha 13. Doporučujeme si rezervovat místa, a to do 12. 1. 2012 na mailové adrese 13na13@centrum.cz. Více informací najdete na www.trinactnatrinact.blog.cz.
Básník a textař Milan Pinc o Romanu Dragounovi píše: "Roman Dragoun působí na hudební scéně od poloviny sedmdesátých let. Z rodného Písku se přestěhoval do Brna, kde působil ve skupině REGENERACE a poté se stal členem PROGRES 2. V roce 1983 z Progresu odchází a zakládá skupinu FUTURUM. V roce 1988 přijímá nabídku Michala Pavlíčka a stává se členem skupiny STROMBOLI. Žánrově se Dragounova hudba blíží řečišti, ve kterém se pohybují např. Sting, Stevie Wonder nebo Phil Collins. Prostě melodická hudba s prvky jazzu, funky a rocku, kterou dokreslují duchovně-poetické texty. Víra, láska a pokora se jako červená nit táhnou jeho tvorbou. Otevřete svá srdce, protože i hudba může být očisťující a čas se může alespoň na chvíli zastavit."

Publicista Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: "Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."
 
 

Reklama