Slávek Klecandr a Petr Linhart s kapelou 29 Saiten

Autobus do Podbořan - spoj jede jen 13. 6.!

16. května 2010 v 13:41 | L.
Třináctého na třínáctce

Červnové pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si východočeský písničkář a frontman skupiny Oboroh Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, bude hudebně krajinomalebné. Hostem večera bude hledač tajemných a posvátných míst na mapách Čech, tichý muž s tichou elektrickou kytarou, písničkář Petr LINHART se skupinou 29 Saiten. Obklopen instrumentální extratřídou představí nejen písně z alba Sudéta (nominace na cenu Anděl 2007), ale i novinky z neméně silného alba Autobus do Podbořan.

Koncert se koná v neděli 13. června 2010 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), doporučené vstupné je 90 Kč a vstup je bezbariérový.

Tento večer finančně podpořila Nadace Život umělce.

Slávek Klecandr

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: "Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."


Petr Linhart

Hudební publicista Ondřej Bezr o Petru Linhartovi ve své recenzi CD Autobus do Podbořan pro IDNES.CZ píše: "Svůj žánr označuje "landscape folk" a je to docela přesné. Nejenže jej k tvorbě písní inspiruje krajina a příběhy, které se v ní odehrávají nebo odehrály, ale sound jeho desek přímo takové krajiny s neobyčejnou naléhavostí evokuje. Petr Linhart do svých písniček dokázal otisknout skutečně zcela originální, vlastní hlubokou stopu. Takovou, jakou za sebou nechává při svých inspirativních procházkách sudetskou krajinou. Album laděním i tematicky přímo navazuje na Linhartův sólový debut Sudéta. Jeho nálada vlastně není až tak vzdálena ani Linhartově domovské skupině Majerovky brzdové tabulky, spojuje je cit pro jisté tajemno i schopnost dosáhnout "širokého" soundu za pomoci relativně minimalistických prostředků."

Místa je možné si rezervovat do sobotní půlnoci 12. 6. na mailové adrese 13na13@centrum.cz.

Plakát
 
 

Reklama