Slávek Klecandr a Oboroh 2009

Napsali o koncertu Oborohu...

5. října 2009 v 20:47 | L.
Rockový i lyrický Oboroh

Zářijové pokračování muzikantského seriálu Třináctého na třináctce pojal Slávek Klecandr jako další pokračování oslav letošního 20. výročí své folkrockové skupiny Oboroh. Celý večer v neděli 13. 9. tedy v Komunitním centru zněla podmanivá hudba tohoto neobvyklého tělesa z Rychnova nad Kněžnou. Kapela hrála novější písně z alb Nocí mořem nebo Marah, ale i starší žalmy. Program postupně gradoval od lyrických kytarovek až po skladby vysloveně rockové. Posluchači, kteří naplnili sálek do posledního místa, většinu skladeb znali, takže se občas připojili ke zpěvu. Kdo potřeboval dobít baterky, odešel spokojen. Jako přídavek zazněla Víra od Svatopluka Karáska a po neutuchajícím potlesku Hallelujah od Leonarda Cohena. Fotografie a komentáře najdete na www.trinactnatrinact.blog.cz. Příště bude hostem Jan Burian.
Samuel Truschka
Zdroj: časopis STOP - říjen 2009, článek najdete zde.

Nová fotogalerie na webu

2. října 2009 v 21:20 | L.
Velký dík Martinu Myslivcovi a Samu Truschkovi za fotografie z koncertu Oborohu dne 13. září, zde se na ně můžete podívat...

Slávek Klecandr si pozve Oboroh

12. srpna 2009 v 10:55 | L.
Letošní třetí pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si Slávek KLECANDR zve rozličné hudební hosty, nebude úplně obvyklé. Tentokrát (v historii seriálu koncertů již potřetí) totiž jeho hostem bude OBOROH, hudební skupina, kterou tento východočeský písničkář před dvaceti lety založil. Na koncertě zazní zhudebněné žalmy, které vznikaly během celé existence skupiny, ale i písně ze zatím posledního CD Nocí mořem, a také skladby z chystaného alba, které bude Oboroh natáčet začátkem příštího roku.Koncert se koná v neděli 13. září 2009 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový.

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: "Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."

A o celé skupině: "Skupina Oboroh existuje již téměř dvacet let. Pro jedny je to "jasná klasika", pro mnoho potenciálních posluchačů je však stále neobjevená."

Přijďte si tedy poslechnout "klasiku" či objevit "neobjevené". A třeba i zjistit, co se skrývá pod zvláštním názvem tohoto pozoruhodného muzikantského seskupení...

Místa je možné si rezervovat do sobotní půlnoci 12. 9. na mailové adrese 13na13@centrum.cz.


 
 

Reklama