Slávek Klecandr a Michal Hromek Consort

Listopadová Třináctka a Michal Hromek Consort

1. listopadu 2017 v 17:37 | L.
Michal Hromek Consort Třináctého na třináctce

Letošní poslední díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce se chystá na listopad. Hostem Slávka Klecandra tento večer bude (v historii tohoto koncertního cyklu již podruhé) Michal Hromek Consort, kytarista Michal Hromek, violistka Kateřina Lískovcová, flétnista Jakub Klár, zpěvák a perkusista Daniel Mikolášek a zpěvačka Petra Kohoutová. Zazní zhudebněné básně, upravené písně, barokní a původní instrumentální skladby a irské melodie.


Koncert se koná v pondělí 13. listopadu 2017 od 19:30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový.

Večery dlouhodobě finančně podporuje nadace Život umělce, Ministerstvo kultury ČR a MČ Praha 13.

Doporučujeme si rezervovat místa, a to do půlnoci 12. 11. na mailové adrese 13na13@centrum.cz. Více informací najdete na www.trinactnatrinact.blog.cz.Třináctého října za hudbou ze Skotska a Irska

15. září 2011 v 13:48 | Lucie
Letošní pátý díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si východočeský písničkář a frontman skupiny Oboroh Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, se chystá na říjen. Hostem večera bude Michal Hromek Consort, který představí tradiční a barokní témata ze Skotska a Irska. Soubor vystoupí ve složení: Jakub Klár - flétna, whistle a zobcová flétna, Matěj Kroupa - viola a housle, Michal Hromek - kytara. Host: Hana Horká - zpěv.Jako jejich host vystoupí zpěvačka Hana Horká, která také působí ve skupinách C&K Vocal či Asonance.Hudba, kterou soubor interpretuje, vychází z dědictví evropské renesance i baroka, ale také z lidových motivů. Kvarteto ovšem neusiluje o tzv. autentickou interpretaci a původní předlohy jsou často zpracovávány variačním způsobem, ve kterém jsou uplatněny různé stylové roviny. Specialitou repertoáru skupiny jsou adaptace melodií připisovaných irskému legendárnímu harfeníkovi Turloghu O'Carolanovi /1670 - 1738/), ale nalézá inspiraci také v hudbě barokních skotských loutnových tabulatur a další významnou složkou repertoáru jsou úpravy lidových písní. V neposlední řadě jsou na koncertech i nahrávkách často uváděny původní skladby, které na zmíněné zdroje reagují. Lze v nich ovšem také nalézt kontrastní názvuky jazzu, současné akustické hudby atp. Autorem původních skladeb i úprav je kytarista a skladatel Michal Hromek.

Koncert se koná ve čtvrtek 13. října 2011 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový. Večer finančně podpořila nadace Život umělce, Ministerstvo kultury, Nadace Českého hudebního fondu a MČ Praha 13. Doporučujeme si rezervovat místa, a to do půlnoci 12. 10. na mailové adrese 13na13@centrum.cz.

 
 

Reklama