Slávek Klecandr a Marnatosnaha

Marnatosnaha a Slávek Klecandr otevřeli novou sezónu Třináctek

16. října 2015 v 20:50 | Petr Linhart
Koncertní cyklus Třináctého na Třináctce vstoupil právě do svého 11. ročníku. Tradiční hostitel Slávek Klecandr si na říjnovou Třináctku přizval zlínskou kapelu Marnatosnaha.


Osmičlenné těleso, složené ze dvou kytar, rytmiky a fléten, se na svém internetovém profilu hlásí k žánru christian-acoustic. Stejně dobře by se ale vyjímalo i v oblasti world music. Tak široký je jeho repertoárový záběr. Marnatosnaha provedla posluchače - mimo jiné - keltským severem i balkánským jihem a nadchla mistrnou interpretací pro ucho Středoevropana zcela nezvyklých lichých rytmů. Z každého rožku trošku - tak, jak se ostatně výstižně nazývá i aktuální album kapely.


Poděkování za podporu koncertů patří MČ Praha 13 a Nadaci Život umělce.

Text: Petr Linhart
Foto: Martin Myslivec

Říjnová Třináctka

10. září 2015 v 12:28 | L.
Srdečně zveme na první poprázdninový koncert z cyklu Třináctého na třináctce v roce 2015, kam si i tentokrát Slávek Klecandr pozval hudební hosty.
Pozvání přijala zlínská skupina Marnatosnaha, která představí průřez svou pestrou tvorbou a své poslední CD.
Během večera zazní jejich vlastní písně, středověká hudba, balkánské lidové písně, zhudebněné texty prokletých básníků, a zejména originální hudební úpravy textů z českých i latinských kancionálů.


Koncert se koná v úterý 13. října 2015 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka).
Doporučené vstupné 100 Kč, bezbariérový vstup.
Večery dlouhodobě podporuje Ministerstvo kultury ČR, MČ Praha 13, Nadace Život umělce a ČHF.
Doporučujeme rezervaci míst, a to do 12. 10. na mailu 13na13@centrum.cz.
 
 

Reklama