Slávek Klecandr a Majerovky

Hudební pátek třináctého

15. února 2010 v 18:11 | L.
V internetové verzi časopisu STOP si můžete přečíst krátkou reportáž o únorové Třináctce s Majerovkami Petra Linharta a zpěvačkou Hradišťanu Alicí Holubovou.

Majerovky a Petr Linhart na BANDZONE.CZ

20. února 2009 v 20:33 | L.
Pokud se chcete o Majerovkách dozvědět víc, můžete navštívit portál BANDZONE.CZ, kde najdete spoustu informací včetně hudebních ukázek, a to nejen Majerovek, ale také jejich frontmana Petra Linharta.

Majerovky slovem i obrazem

16. února 2009 v 16:55 | Lucie
O koncertu Slávka Klecandra s Majerovkami z pátku 13. února se můžete dozvědět nejen na tomto blogu, ale i na stránkách Majerovek, kde byly mj. spuštěny dvě obsáhlejší fotogalerie. Srdečně zveme k návštěvě!

Foto: Martin Myslivec

Třináctka s Majerovkami...

14. února 2009 v 23:25 | Lucie
... je už za námi, krátký fotodokument najdete v galerii a postupně budou na web zavěšovány další informace a odkazy, které s tímto večerem souvisejí. Díky všem, kdo jste přišli!

Třináctého na třináctce pokračuje i v novém roce

6. ledna 2009 v 15:23 | L.

!!! REZERVACE MÍST DO PŮLNOCI 12. 2. NA MAILOVÉ ADRESE 13NA13@CENTRUM.CZ !!!Nepravidelný cyklus setkávání Slávka Klecandra (zpěváka a kytaristy skupiny Oboroh) a jeho hostů bude mít i v nadcházejícím roce čtyři pokračování. První koncert cyklu v roce 2009 je plánován na 13. den měsíce února, kdy hostem Slávka Klecandra bude skupina Majerovky brzdové tabulky se zpěvačkou Alicí Holubovou.Vstupné je jako obvykle dobrovolné, rezervace míst do půlnoci 12.2. na mailu 13na13@centrum.cz.

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: "Kytarista a zpěvák, vůdčí osobnost folk-rockové skupiny Oboroh, vystupuje s hudebními přáteli i samostatně v nejrůznějších sálech naší země. Návštěvníci koncertů si přicházejí pro porci kvalitní hudby a silné textové poselství, pro zážitek vzácné spřízněnosti a posilu do všedních dnů. Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."


Jiří Plocek, hudebník a publicista v Literárních novinách uvádí: "V nedávné době mě překvapilo - zprvu spíše zaskočilo - spojení vskutku neobvyklé. Alice Holubová, ikona folklorního zpěvu, jejíž hlas ovšem v sobě skrývá doposud nevyčerpané možnosti - od duchovního zpěvu přes folklor po melodický rock - se objevila na nejnovější nahrávce Majerových brzdových tabulek. Majerovky po více než dvaceti letech svébytného putování alternativním folkrockem se rozhodly natočit živé album, jež by bylo ozvěnou - či spíše zesílením - toho nejnosnějšího z jejich repertoáru. Hudba Majerovek dostala další dimenzi. Jejich osobitá poetika je znásobená lyrikou, jež je barevnému hlasu Alice Holubové vrozena. Setkání, k němuž došlo na CD Noc ozvěn, je pro mne dokladem toho, že umělecký posun je něčím, co nelze vypočítat, naplánovat, to musí vzniknout z jiskry, z okamžiku osvícení, z atmosféry setkání. Z překvapení, jehož se člověk nelekne, ale otevře se mu."


Těším se na Vás!!!! 
 

Reklama