Slávek Klecandr a Luboš Pospíšil

Luboš Pospíšil hrál Třináctého na třináctce

28. listopadu 2008 v 23:58 | Samuel Truschka
Listopadový koncert ze série Třináctého na třináctce udělal velkou radost všem příznivcům skupiny CK Vocal a rockového písničkáře Luboše Pospíšila. Právě jeho si totiž hostitel Slávek Klecandr pozval do Komunitního centra na poslední letošní třináctku. Luboš Pospíšil s doprovodem akustické kytaryu dojal své fanoušky velice emotivním, místy až srdcervoucím podáním svých známých citlivých balad o vztazích mezi mužem a ženou, o pomíjející slávě i havranu Edgara Alana Poea. Na další koncert v Komunitním centru se zatím utajeným hostem se můžete těšit 13. února.

13. listopad 2008 - Slávek Klecandr a Luboš Pospíšil

17. listopadu 2008 v 23:27 | Lucie
Luboš Pospíšil v pořadu Slávka Klecandra "Třináctého na třináctce"

Chystá se poslední letošní pořad z cyklu koncertů Slávka KLECANDRA, do kterého si tento východočeský písničkář, kytarista a lídr skupiny Oboroh, zve rozličné hudební hosty. Tentokrát, ve čtvrtek 13. listopadu 2008 od 19 hodin hostem bude zpěvák Luboš POSPÍŠIL, známý též ze skupiny 5P či v minulých letech z C & K Vocalu.

Koncert se koná v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka) a vstupné je dobrovolné.

Místa je možné si rezervovat do 12. 11. na mailové adrese 13na13@centrum.cz.
¨
Napsali o Slávkovi Klecandrovi:


Zvláštní pozornost si zasluhují Klecandrovy texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje.
Petr Střešňák, Perspektivy KT

A když se vám někdy podaří slyšet Slávka živě a samotného, budete překvapeni, kolik muziky dokáže ještě dnes jeden člověk s kytarou udělat.
Milan Tesař, redaktor radia Proglas


Napsali o Lubošovi Pospíšilovi:


Luboš Pospíšil zdánlivě není hypervýkonným tvůrcem, za čtvrtstoletí své sólové kariéry natočil - včetně novinky Příznaky lásky - "jen" osm řadových alb. Jistá autorská střídmost se mu však stoprocentně vyplácí, protože v jeho diskografii nenarazíte na jediný vyložený umělecký přešlap.

Petr Korál, hudební publicista

Se svým naléhavým přednesem nemá u nás mezi zpěváky konkurenci.

Leoš Kofroň, hudební publicista

 
 

Reklama