Slávek Klecandr a Kybabu

Třináctého na třináctce vzpomínalo na Petra Skoumala

23. října 2014 v 10:53 | Lucie
Moc, která nás přesahuje, tomu chtěla jinak. Skvělý hudebník a skvělý člověk Petr Skoumal opustil náš svět nedlouho před připravovaným říjnovým koncertem v Komunitním centru sv. Prokopa. Poprvé v historii koncertů Třináctého na třináctce se z tohoto smutného důvodu měnil program - i když vlastně všichni pozůstalí hudebníci, kteří se měli plánovaného večera zúčastnit, přišli a zahráli.

Na Petra Skoumala vzpomínal Slávek Klecandr, který představil i nové skladby z natáčeného alba Oborohu, a především Skoumalovi spoluhráči, skvělí muzikanti Olin Nejezchleba, Norbi Kovács a Šimon Kotek, vystupující bez Petra Skoumala v triu s názvem Kybabu (kytara, basa, buben, chcete-li). Jejich set byl postaven na repertoáru výborné sólové desky Noční lov Olina Nejezchleby, na jeho skvostně civilním pěveckém projevu, na virtuozitě jeho baskytary i violoncella a na snad ještě větší virtuozitě kytary Norbi Kovácse. Bubeník Šimon Kotek vyměnil v komorním prostředí bicí soupravu za kytaru a klarinet (!) a velká hudba se přetavila ve velký zážitek. Snad i Petr Skoumal tu byl někde s námi.Cyklus koncertů dlouhodobě podporuje Ministerstvo kultury, nadace Život umělce a MČ Praha 13.

Příští koncert se bude konat 13. prosince a skupina Oboroh na něm poprvé v Praze představí
své nové CD adventních písní s názvem Znovu poprvé.

Vzpomínka na Petra Skoumala

25. září 2014 v 22:13 | Lucie
Z velmi smutných důvodů dochází poprvé v historii těchto koncertů ke ZMĚNĚ PROGRAMU. Hostem Slávka Klecandra podzimní Třináctky v pondělí 13. 10. od 19:30 bude trio excelentních muzikantů s názvem KYBABU (Norbi Kovács - Olin Nejezchleba - Šimon Kotek). Jde o hudebníky Petru Skoumalovi velmi blízké lidsky i profesně, protože byli jeho častými kolegy na pódiích při společných koncertech. Velmi rádi tedy na Petra S. vzpomeneme právě s nimi.


Hudební lahůdka na podzimní Třináctce

14. května 2014 v 12:54
Už teď se můžeme těšit na další koncert z cyklu Třináctého na třináctce: 13. října od 19:30 vedle Slávka Klecandra vystoupí trio Petr SKOUMAL - Olin NEJEZCHLEBA - Norbi KOVÁCS.

 
 

Reklama