Slávek Klecandr a Karel Vepřek

Koncert měl tři poloviny

22. března 2017 v 17:49 | Lucie
Koncert měl tři poloviny. Věta proti logice, ale tak nějak to popravdě dopadlo. Třináctý březen, jarní koncert cyklu Třináctého na třináctce v Komunitním centru sv. Prokopa. Večer si spolu rozdělili Slávek Klecandr a Karel Vepřek. Slávka Klecandra už návštěvníci Třináctek důvěrně znají nejen jako frontmana kapely Oboroh, ale také jako matadora zdejších večerů. Brilantně zpracované žalmy a písně předvelikonočního času v jeho podání naplnily první půlku večera. Po přestávce přichází na scénu Karel Vepřek - muž jasného hlasu a charismatického zjevu. Skvěle pracuje s poezií Bohuslava Reynka. Geniálního básníka a grafika asi netřeba blíže představovat, nicméně jedním dechem je nutno dodat, že Vepřekovo zhudebnění a interpretace Reynkova díla jsou mimořádné kategorie, silné ve své pokoře a sdělnosti. Není divu, že mocně oslovily i publikum březnového večera. Vytleskávány byly přídavky a z nich se zrodila ona třetí půlka koncertu, stejně tak vydařená jako nečekaná. Společná improvizace Karla Vepřeka se Slávkem Klecandrem nejprve na reynkovské téma a nakonec na písně Sváti Karáska korunovala beztak skvělý večer ještě půlhodinovou porcí skvělé muziky navrch.
Vřelý dík, pánové!
Text: Petr Linhart
Fotogalerie k nahlédnutí zde.


Pašijová Třináctka s Karlem Vepřekem

4. března 2017 v 11:54 | Lucie
Srdečně zveme na první letošní koncert z cyklu Třináctého na třináctce. Tradiční hostitel večerů Slávek Klecandr si opět pozve hudebního hosta, kterým bude básník a muzikant Karel Vepřek.
Večer se ponese v duchu probíhající postní doby; hostitel má ve svém repertoáru mnohé pašijové písně a jeho host představí mj. zhudebněnou poezii Bohuslava Reynka.
Koncert se koná v pondělí 13. března 2017 od 19:30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka).
Doporučené vstupné 100 Kč, bezbariérový vstup.
Večery dlouhodobě podporuje Ministerstvo kultury ČR, MČ Praha 13 a Nadace Život umělce. Místa si můžete rezervovat do 12. 3. na mailu 13na13@centrum.cz.

 
 

Reklama