Slávek Klecandr a John de Jong 2013

John de Jong se vrátil na Třináctku

10. listopadu 2013 v 11:08 | Petr Linhart
A nikoliv sám - anglický písničkář vystoupil v neděli 13.10. v Komunitním centru sv. Prokopa v doprovodu dvou českých hudebníků - kytaristy Ondřeje Maliny a bubeníka Ondřeje Hlavsy. Vrátil se sem po třech letech k velké spokojenosti svého stálého publika, které vřele přijalo jeho jemnou, klidnou hudbu a hluboké texty. Výborné bylo ovšem i vystoupení tradičního hostitele Třináctek Slávka Klecandra, který byl v mimořádné formě a překvapil publikum řadou zcela nových písní.

Před koncem roku na nás čeká ještě Třináctka prosincová. V den zasvěcený svaté Lucii zde spolu se Slávkem Klecandrem vystoupí jeho domovská kapela Oboroh.

Poděkování za podporu koncertů patří Městské části Praha 13 a Nadaci Život umělce.


Foto: Martin Myslivec.

Fotogalerii z celého večera (fotil Martin Myslivec, kterému tímto děkujeme!) najdete zde.

Říjnová Třináctka se zahraničním hostem

12. září 2013 v 17:07 | Lucie
Letošní první poprázdninové pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si východočeský písničkář a frontman skupiny Oboroh Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, bude velkým hudebním požitkem. Hostem večera bude po třech letech britský písničkář John de JONG. Jemná a klidná hudba s hlubokými texty, to je jeho svět. Svou kariéru zpěváka a textaře začal John v evropských klubech a kavárnách. Jako originální hráč na akustickou kytaru s jedinečnou příchutí blues, folku a klasických stylů inspirovaných prvky Bruce Cockburna, Erica Claptona, Paula Simona a Jamese Taylora se stal brzy žádaným interpretem. V Čechách již vystupoval několikrát, např. na festivalech Colours of Ostrava či VOX.

Koncert se koná v neděli 13. října 2013 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový.

Tento večer finančně podpořila MČ Praha 13 a Nadace Život umělce.

Aktualizace: 13. 10. 2013, 13:00
kapacita sálu je naplněna zhruba z poloviny, jste tedy dnes večer vítáni i bez předchozí rezervace!Foto: Martin Myslivec. Více fotografií téhož autora z koncertu Johna de Jonga v Komunitním centru před třemi lety najdete zde.

John de Jong objektivem České televize:


Jeden z klipů Johna de Jonga:

 
 

Reklama