Slávek Klecandr a Jitka Šuranská

Ohlédnutí za Třináctkou s Jitkou Šuranskou

1. listopadu 2017 v 17:05 | L.
Hlavní hvězdou říjnové třináctky byla houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská, přední osobnost naší world music scény, držitelka dvou cen Anděl. Spojuje v sobě dvě široká hudební řečiště - moravský folklór (desetiletá zkušenost v Cimbálové muzice Stanislava Gabriela) a klasickou hudbu (stále probíhající angažmá ve zlínské Filharmonii Bohuslava Martinů). Výsledkem je dokonalá, poučená a objevná interpretace především lidových balad, ve které se pojí hráčská a pěvecká dokonalost s možnostmi loop station, zařízení, které umožňuje přímo na pódiu zaznamenávat a ihned po té přehrávat krátké hudební úseky, smyčky. Díky tomu povstává v každé písni kolem jediné zpěvačky a houslistky pomyslné smyčcové těleso. Vše je přitom dokonale promyšlené a nápaditě proaranžované, krása zvuku houslí míří v tu chvíli až někam k baroku. Pokorné a krásné.


Pozoruhodný koncert přilákal plný sál spokojených návštěvníků. Pravidelný hostitel Slávek Klecandr je nejen uvítal svým úvodním písňovým blokem, ale na závěr večera se ještě připojil k poslednímu přídavku několikrát publikem nadšeně vytleskávané Jitky Šuranské.


Text: Petr Linhart
Foto: Martin Myslivec

Třináctka s Jitkou Šuranskou

5. října 2017 v 20:16 | Lucie
Letošní první poprázdninový díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si východočeský písničkář a frontman skupiny Oboroh Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, se chystá na říjen. Hostem večera bude fenomenální houslistka, originální zpěvačka, dvojnásobná držitelka hudební ceny Anděl Jitka ŠURANSKÁ. Na svých koncertech s pokorou čerpá z moravské písňové tradice, ale současně suverénně využívá moderní technologie.


Koncert se koná v pátek 13. října 2017 od 19:30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový.


Večery dlouhodobě finančně podporuje nadace Život umělce, Ministerstvo kultury ČR a MČ Praha 13.
Doporučujeme si rezervovat místa, a to do půlnoci 12. 10. na mailové adrese 13na13@centrum.cz. 
 

Reklama