Slávek Klecandr a Jarda Svoboda

Fotogalerie Slávek Klecandr a Jarda "Traband" Svoboda

16. ledna 2013 v 12:50 | Lucie
Vznikla nová fotogalerie, kde najdete snímky z hudebního setkání Slávka Klecandra a Jardy Svobody.
Autorem fotografií je dvorní fotograf těchto večerů Martin Myslivec, kterému tímto velmi děkujeme!

Lednová Třináctka s Jardou Svobodou z Trabandu

7. ledna 2013 v 10:24 | Lucie
Třináctého na třináctce hostem Jarda Svoboda z Trabandu

Srdečně zveme první koncert z cyklu "Třináctého na třináctce" v roce 2013. Slávek KLECANDR si tentokrát opět pozval hudebního hosta, kterým bude zpěvák a hudebník Jarda SVOBODA, známý z populární skupiny Traband. Vystoupí s novým sólovým programem v doprovodu harmonia. Koncert se koná v neděli 13. ledna 2013 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka). Doporučené vstupné 100 Kč, bezbariérový vstup. Koncert finančně podpořili: Ministerstvo kultury ČR, MČ Praha 13, Nadace život umělce a Nadace Český hudební fond. Místa si můžete rezervovat na mailu 13na13@centrum.cz. Více informací najdete na webových stránkách http://www.trinactnatrinact.blog.cz.Jarda Svoboda v rozhovoru pro časopis Sedmá generace říká:
Já si hlavně nemyslím, že by existovaly nějaké nové filosofické koncepty. Podle mého jsou jen dva, které se v různých obměnách a aktualizacích objevují v každé době. Jeden říká: člověk je střed vesmíru a pán světa, druhý tvrdí: je tu něco mnohem většího, co nás přesahuje. Já osobně jsem přesvědčený o tom druhém, a to "něco mnohem většího" nazývám nemoderně a postaru: Bůh, s velkým B, prosím!

Napsali o Slávkovi Klecandrovi: "Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje." Petr Střešňák, Perspektivy KT 
 

Reklama