Slávek Klecandr a František Černý

Třináctka na TV Prahy 13 - František Černý

28. listopadu 2008 v 23:26
Zde najdete reportáž TV 13 ze Třináctého na Třináctce s Františkem Černým z Čechomoru.

František Černý přinesl kousek Čechomoru

20. listopadu 2008 v 0:50 | Lucie H.

Třináctý den měsíce dubna vyšel letos na neděli. Na další koncert z cyklu "Třináctého na Třináctce" si Slávek Klecandr do Komunitního centra sv. Prokopa pozval svého dlouholetého východočeského kamaráda Františka Černého, zpěváka a kytaristu skupiny Čechomor. V úvodu zazněly v podání Slávka Klecandra zhudebněné žalmy a další písně, starší i zbrusu nové. Všechny spojuje hravá melodika a texty, které se zamýšlejí nad samou podstatou života, a tak se dotýkají každého z nás.
Ve druhé polovině František Černý za podpory kytaristy Petra Smékala a baskytaristy Pavla Tichého ukázal, že je nejen výborným zpěvákem lidovek ve folkrockových úpravách, jak ho známe z Čechomoru, ale také interpretem vlastních skladeb, za které získal několik autorských Port. Večer zakončili všichni muzikanti známým Dylanovým Knockin' on Heaven's Door, proloženým výbornými kytarovými sóly. Na dvě podzimní pokračování Třináctky jste již teď srdečně zváni.

Třináctá „Třináctka“

19. listopadu 2008 v 19:12 | L.
Třináctý den měsíce dubna vyšel letos na neděli. Toho večera se v Komunitním centru sv. Prokopa konal další koncert z cyklu "Třináctého na Třináctce", kam si hostitel pořadu Slávek Klecandr opět pozval ke společnému hraní hosta, tentokrát svého dlouholetého východočeského kamaráda Františka Černého, zpěváka a kytaristu skupiny Čechomor.


Večer zahájil jako obvykle Slávek Klecandr. Zazněly zhudebněné žalmy a další písně, které nahrál se svou skupinou Oboroh, a také několik zbrusu nových skladeb, které na záznam na hudební nosič teprve čekají. Všechny spojuje hravá melodika a texty, které se zamýšlejí nad samou podstatou života, a tak se dotýkají každého z nás.

Druhá polovina večera patřila Františkovi Černému, který za podpory kytaristy Petra Smékala a baskytaristy Pavla Tichého ukázal, že je nejen výborným zpěvákem lidovek ve folkrockových úpravách, jak ho známe z Čechomoru, ale také autorem a interpretem svých vlastních skladeb, za které mj. získal několik autorských Port.

V závěru se na pódiu sešli všichni muzikanti, aby celé vystoupení zakončili známým Dylanovým Knockin' on Heaven's Door, střídavě v angličtině a češtině, proložené několika výbornými kytarovými sóly. V pořadí třináctá "Třináctka" je tedy již minulostí a před námi jsou dvě podzimní pokračování, o kterých se včas dozvíte ze stránek Stopu. Už teď jste srdečně zváni!

 
 

Reklama