Listopad 2017

Listopadová Třináctka a Michal Hromek Consort

1. listopadu 2017 v 17:37 | L. |  Slávek Klecandr a Michal Hromek Consort
Michal Hromek Consort Třináctého na třináctce

Letošní poslední díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce se chystá na listopad. Hostem Slávka Klecandra tento večer bude (v historii tohoto koncertního cyklu již podruhé) Michal Hromek Consort, kytarista Michal Hromek, violistka Kateřina Lískovcová, flétnista Jakub Klár, zpěvák a perkusista Daniel Mikolášek a zpěvačka Petra Kohoutová. Zazní zhudebněné básně, upravené písně, barokní a původní instrumentální skladby a irské melodie.


Koncert se koná v pondělí 13. listopadu 2017 od 19:30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový.

Večery dlouhodobě finančně podporuje nadace Život umělce, Ministerstvo kultury ČR a MČ Praha 13.

Doporučujeme si rezervovat místa, a to do půlnoci 12. 11. na mailové adrese 13na13@centrum.cz. Více informací najdete na www.trinactnatrinact.blog.cz.
Ohlédnutí za Třináctkou s Jitkou Šuranskou

1. listopadu 2017 v 17:05 | L. |  Slávek Klecandr a Jitka Šuranská
Hlavní hvězdou říjnové třináctky byla houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská, přední osobnost naší world music scény, držitelka dvou cen Anděl. Spojuje v sobě dvě široká hudební řečiště - moravský folklór (desetiletá zkušenost v Cimbálové muzice Stanislava Gabriela) a klasickou hudbu (stále probíhající angažmá ve zlínské Filharmonii Bohuslava Martinů). Výsledkem je dokonalá, poučená a objevná interpretace především lidových balad, ve které se pojí hráčská a pěvecká dokonalost s možnostmi loop station, zařízení, které umožňuje přímo na pódiu zaznamenávat a ihned po té přehrávat krátké hudební úseky, smyčky. Díky tomu povstává v každé písni kolem jediné zpěvačky a houslistky pomyslné smyčcové těleso. Vše je přitom dokonale promyšlené a nápaditě proaranžované, krása zvuku houslí míří v tu chvíli až někam k baroku. Pokorné a krásné.


Pozoruhodný koncert přilákal plný sál spokojených návštěvníků. Pravidelný hostitel Slávek Klecandr je nejen uvítal svým úvodním písňovým blokem, ale na závěr večera se ještě připojil k poslednímu přídavku několikrát publikem nadšeně vytleskávané Jitky Šuranské.


Text: Petr Linhart
Foto: Martin Myslivec