Říjen 2014

Třináctého na třináctce vzpomínalo na Petra Skoumala

23. října 2014 v 10:53 | Lucie |  Slávek Klecandr a Kybabu
Moc, která nás přesahuje, tomu chtěla jinak. Skvělý hudebník a skvělý člověk Petr Skoumal opustil náš svět nedlouho před připravovaným říjnovým koncertem v Komunitním centru sv. Prokopa. Poprvé v historii koncertů Třináctého na třináctce se z tohoto smutného důvodu měnil program - i když vlastně všichni pozůstalí hudebníci, kteří se měli plánovaného večera zúčastnit, přišli a zahráli.

Na Petra Skoumala vzpomínal Slávek Klecandr, který představil i nové skladby z natáčeného alba Oborohu, a především Skoumalovi spoluhráči, skvělí muzikanti Olin Nejezchleba, Norbi Kovács a Šimon Kotek, vystupující bez Petra Skoumala v triu s názvem Kybabu (kytara, basa, buben, chcete-li). Jejich set byl postaven na repertoáru výborné sólové desky Noční lov Olina Nejezchleby, na jeho skvostně civilním pěveckém projevu, na virtuozitě jeho baskytary i violoncella a na snad ještě větší virtuozitě kytary Norbi Kovácse. Bubeník Šimon Kotek vyměnil v komorním prostředí bicí soupravu za kytaru a klarinet (!) a velká hudba se přetavila ve velký zážitek. Snad i Petr Skoumal tu byl někde s námi.Cyklus koncertů dlouhodobě podporuje Ministerstvo kultury, nadace Život umělce a MČ Praha 13.

Příští koncert se bude konat 13. prosince a skupina Oboroh na něm poprvé v Praze představí
své nové CD adventních písní s názvem Znovu poprvé.


Nové album Oborohu se představí Třináctého na třináctce

22. října 2014 v 15:44 | Lucie |  Slávek Klecandr a Oboroh 2014
Legendární Oboroh adventním hostem Třináctého na třináctce

Letošní poslední díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si východočeský písničkář Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, se chystá na prosinec. Hostitel tentokrát pozval svou domovskou skupinu OBOROH, která na tomto předvánočním koncertě představí své nové CD s adventní tematikou. Album právě vychází u firmy Indies a nese název Znovu poprvé.

Koncert se koná v sobotu 13. prosince 2014 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový. Večery dlouhodobě podporuje Ministerstvo kultury ČR, MČ Praha 13, Nadace Život umělce a ČHF. Doporučujeme si rezervovat místa, a to do 12. 12. na mailové adrese 13na13@centrum.cz.