Duben 2012

Třináctka v květnu s duem Beňa - Radványi

16. dubna 2012 v 18:40 | Lucie |  Slávek Klecandr a duo Beňa & Radványi
Srdečně zvu na třetí "Třináctku" tohoto roku, Slávek KLECANDR si tentokrát zve slovenské bluesové duo BEŇA-RADVÁNYI. Jsou to výborní muzikanti a mohu prozradit, že oni sami projevili zájem si v tomto cyklu koncertů zahrát. Dvě rezofonické kytary v rukách těchto hudebníků světového věhlasu vnesou na pódium Třináctky originálně pojaté jižanské blues. Hlas a hudbu Ľuboše Beni také můžete znát z českého filmu Občanský průkaz.

Koncert se koná v neděli 13. května 2012 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka). Doporučené vstupné 100 Kč, bezbariérový vstup. Koncert finančně podpořila Nadace život umělce.

Očekáváme, že o tento koncert bude větší zájem, a tak doporučujeme si rezervovat místa, a to do soboty 12. 5. 2012 na mailové adrese 13na13@centrum.cz.


Na webových stránkách L. Beni se můžete dozvědět:

Peter Bonzo Radványi je veterán slovenskej bluesovej scény, spevák a hráč na rezofonickú gitaru, ktorý bol v roku 1996 vyhlásený Slovenskou bluesovou spoločnosťou za Bluesmana roka. Spoluzakladateľ, dlhoročný riaditeľ a dramaturg známeho medzinárodného festivalu Dobrofest Trnava. Pôsobí ako hudobný publicista, pravidelne moderuje mnohé festivaly a koncerty na Slovensku i v Českej Republike. Každý týždeň uvádza autorské hudobné relácie Bluesnenie a Big Beat na slovenskom Rádiu Devín. Koncertoval v Maďarsku, Slovinsku ale aj na bluesovom festivale na Taiwane.

Ľuboš Beňa začínal v rodnej Skalici na Slovensku ako gitarista a spevák blues-rockovej skupiny Trdelník Band. V súčasnosti sa venuje akustickému blues. Absolvoval študijné pobyty v USA v štátoch Tennessee, Arkansas, Louisiana, Alabama a Mississippi. Ako prvý bluesový hudobník v histórii Slovenska bol oficiálne pozvaný hrať na juhu USA a nahrávať blues v Memphise. Držiteľ ocenení Objav roka 2001, Bluesman roka 2004, Bluesman roka 2008 na Slovensku. Pochádza a žije na Záhorí, rodisku vynálezcu rezofonickej gitary Johna Dopyeru.

A z jiných médií:

ĽUBOŠ BEŇA O LETOŠNÍ CESTE DO AMERIKY: "Hlavním impulsem mé letošní cesty do Ameriky bylo, že mě světová nadace The Blues Foundation se sídlem v Memphisu nominovala jako jednoho z porotců největší bluesové soutěže, kterou právě v Memphisu pořádá".

Více informací z jeho cesty do USA a originální hudby z Mississippi od Ľuboše Beni uslyšíte v pořadu "Jak se vám líbí" na rádiu Proglas ve středu 25. dubna od 19:15 hod. Poslouchejte online na rádiu Proglas, www.proglas.cz.

Podpora NADACE ŽIVOT UMĚLCE

2. dubna 2012 v 16:25 | Lucie
Cyklus Třináctého na třináctce i pro rok 2012 podpořila NADACE ŽIVOT UMĚLCE. Děkujeme!


Třináctého na třináctce v příštích měsících

2. dubna 2012 v 16:04 | Lucie
Do konce roku jsme pro vás připravili tyto koncerty:

13. května 2012 od 19.30
Slávek Klecandr a Luboš Beňa & Bonzo Radványi (SK)13. září 2012 od 19.30
Slávek Klecandr a Oboroh13. listopadu 2012 od 19.30
Slávek Klecandr a Karolína Kamberská