Hostem lednové Třináctky bude Roman Dragoun

3. ledna 2012 v 19:42 | Lucie |  Slávek Klecandr a Roman Dragoun
Máme velkou radost, že pozvání na pátek 13. ledna 2012 přijal zpěvák, skladatel a klávesista Roman Dragoun, zkrátka česká rocková legenda !!!


A připojujeme malou ochutnávku:

První díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce v novém roce, do kterého si východočeský písničkář Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, se chystá na leden. Hostem bude rocková legenda, zpěvák, skladatel a klavírista Roman DRAGOUN.

Koncert se koná v pátek 13. ledna 2012 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový. Večer finančně podpořilo Ministerstvo kultury, Nadace Život umělce a Nadace Českého hudebního fondu a MČ Praha 13. Doporučujeme si rezervovat místa, a to do 12. 1. 2012 na mailové adrese 13na13@centrum.cz. Více informací najdete na www.trinactnatrinact.blog.cz.
Básník a textař Milan Pinc o Romanu Dragounovi píše: "Roman Dragoun působí na hudební scéně od poloviny sedmdesátých let. Z rodného Písku se přestěhoval do Brna, kde působil ve skupině REGENERACE a poté se stal členem PROGRES 2. V roce 1983 z Progresu odchází a zakládá skupinu FUTURUM. V roce 1988 přijímá nabídku Michala Pavlíčka a stává se členem skupiny STROMBOLI. Žánrově se Dragounova hudba blíží řečišti, ve kterém se pohybují např. Sting, Stevie Wonder nebo Phil Collins. Prostě melodická hudba s prvky jazzu, funky a rocku, kterou dokreslují duchovně-poetické texty. Víra, láska a pokora se jako červená nit táhnou jeho tvorbou. Otevřete svá srdce, protože i hudba může být očisťující a čas se může alespoň na chvíli zastavit."

Publicista Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: "Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama