Září 2011

Třináctého října za hudbou ze Skotska a Irska

15. září 2011 v 13:48 | Lucie |  Slávek Klecandr a Michal Hromek Consort
Letošní pátý díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si východočeský písničkář a frontman skupiny Oboroh Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, se chystá na říjen. Hostem večera bude Michal Hromek Consort, který představí tradiční a barokní témata ze Skotska a Irska. Soubor vystoupí ve složení: Jakub Klár - flétna, whistle a zobcová flétna, Matěj Kroupa - viola a housle, Michal Hromek - kytara. Host: Hana Horká - zpěv.Jako jejich host vystoupí zpěvačka Hana Horká, která také působí ve skupinách C&K Vocal či Asonance.Hudba, kterou soubor interpretuje, vychází z dědictví evropské renesance i baroka, ale také z lidových motivů. Kvarteto ovšem neusiluje o tzv. autentickou interpretaci a původní předlohy jsou často zpracovávány variačním způsobem, ve kterém jsou uplatněny různé stylové roviny. Specialitou repertoáru skupiny jsou adaptace melodií připisovaných irskému legendárnímu harfeníkovi Turloghu O'Carolanovi /1670 - 1738/), ale nalézá inspiraci také v hudbě barokních skotských loutnových tabulatur a další významnou složkou repertoáru jsou úpravy lidových písní. V neposlední řadě jsou na koncertech i nahrávkách často uváděny původní skladby, které na zmíněné zdroje reagují. Lze v nich ovšem také nalézt kontrastní názvuky jazzu, současné akustické hudby atp. Autorem původních skladeb i úprav je kytarista a skladatel Michal Hromek.

Koncert se koná ve čtvrtek 13. října 2011 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový. Večer finančně podpořila nadace Život umělce, Ministerstvo kultury, Nadace Českého hudebního fondu a MČ Praha 13. Doporučujeme si rezervovat místa, a to do půlnoci 12. 10. na mailové adrese 13na13@centrum.cz.


Ohlédnutí za Třináctkou s Přemyslem Rutem

15. září 2011 v 13:40 | Lucie |  Slávek Klecandr a Přemysl Rut
Reportáž Petra Linharta Třináctka přivítala Přemysla Ruta na stránkách časopisu STOP.


Ohlédnutí za Třináctkou s Majerovkami

15. září 2011 v 13:24 | Lucie
Během koncertu Majerovek s Alicí Holubovou vznikla tři videa, jejich autorem je Jan Harcuba, kterému tímto děkujeme!

Kotys
Pálava

Lucie a slunovrat

Ohlédnutí za Třináctkou s Janem Spáleným

15. září 2011 v 13:16 | Lucie |  Slávek Klecandr a Jan Spálený
Reportáž Samuela Truschky Nostalgické pohlazení Jana Spáleného na stránkách časopisu STOP.


Ohlédnutí za Třináctkou s C&K Vocalem

15. září 2011 v 13:09 | Lucie |  Slávek Klecandr a C & K Vocal
Reportáž Petra Linharta Pašije s legendárním C&K Vocalem na stránkách časopisu STOP.


Ohlédnutí za Třináctkou s Cainem

15. září 2011 v 12:46 | Lucie |  Slávek Klecandr a Caine
Reportáž Petra Linharta o koncertu Slávka Klecandra a Caina na stránkach časopisu Stop.


Článek o Třináctkách v Perspektivách

14. září 2011 v 12:20 | Lucie
S poděkováním Petru Střešňákovi, pravidelnému návštěvníkovi butovických koncertů za článek a dvornímu fotografovi Třináctek Martinu Myslivcovi za snímek!