Říjen 2009

V listopadu si Slávek Klecandr pozve Jana Buriana

12. října 2009 v 20:25 | L. |  Slávek Klecandr a Jan Burian
Letošní čtvrté pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si východočeský zpěvák a kytarista, zakladatel kapely Oboroh, Slávek KLECANDR zve rozličné hudební hosty, se chystá na listopad. Tentokrát bude hostem večera osobnost vskutku renesanční - zpěvák, skladatel, klavírista, spisovatel, moderátor, dokumentarista a cestovatel Jan BURIAN.

Koncert se koná v pátek 13. listopadu 2009 od 19 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový.

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: "Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."

Jan Burian o sobě v jednom z rozhovorů o svých koncertech říká: "Snažím se chovat tak, jak se chovám v životě, jenom prostě přijdu na jeviště. Myslím si, že největší síla nás, kteří neumíme pořádně hrát ani zpívat, je v tom, že jsme autentičtí a takoví, jací jsme. Čím je společnost vychýlenější, nepřirozenější a strojenější, tím víc ta přirozenost působí. Někdy jsou lidé dokonce překvapení, čekají, jakou fintou je chcete oblafnout, a pak zírají, že jste žádnou fintu nepoužil... A jinde dodává: "Písnička není hluk, písnička není zboží, písnička není reklama na to, abyste si koupili desku! Písnička je tradiční umělecký žánr."
Místa je možné si rezervovat do čtvrteční půlnoci 12. 11. na mailové adrese 13na13@centrum.cz.Napsali o koncertu Oborohu...

5. října 2009 v 20:47 | L. |  Slávek Klecandr a Oboroh 2009
Rockový i lyrický Oboroh

Zářijové pokračování muzikantského seriálu Třináctého na třináctce pojal Slávek Klecandr jako další pokračování oslav letošního 20. výročí své folkrockové skupiny Oboroh. Celý večer v neděli 13. 9. tedy v Komunitním centru zněla podmanivá hudba tohoto neobvyklého tělesa z Rychnova nad Kněžnou. Kapela hrála novější písně z alb Nocí mořem nebo Marah, ale i starší žalmy. Program postupně gradoval od lyrických kytarovek až po skladby vysloveně rockové. Posluchači, kteří naplnili sálek do posledního místa, většinu skladeb znali, takže se občas připojili ke zpěvu. Kdo potřeboval dobít baterky, odešel spokojen. Jako přídavek zazněla Víra od Svatopluka Karáska a po neutuchajícím potlesku Hallelujah od Leonarda Cohena. Fotografie a komentáře najdete na www.trinactnatrinact.blog.cz. Příště bude hostem Jan Burian.
Samuel Truschka
Zdroj: časopis STOP - říjen 2009, článek najdete zde.


Nová fotogalerie na webu

2. října 2009 v 21:20 | L. |  Slávek Klecandr a Oboroh 2009
Velký dík Martinu Myslivcovi a Samu Truschkovi za fotografie z koncertu Oborohu dne 13. září, zde se na ně můžete podívat...