Srpen 2009

Slávek Klecandr si pozve Oboroh

12. srpna 2009 v 10:55 | L. |  Slávek Klecandr a Oboroh 2009
Letošní třetí pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si Slávek KLECANDR zve rozličné hudební hosty, nebude úplně obvyklé. Tentokrát (v historii seriálu koncertů již potřetí) totiž jeho hostem bude OBOROH, hudební skupina, kterou tento východočeský písničkář před dvaceti lety založil. Na koncertě zazní zhudebněné žalmy, které vznikaly během celé existence skupiny, ale i písně ze zatím posledního CD Nocí mořem, a také skladby z chystaného alba, které bude Oboroh natáčet začátkem příštího roku.Koncert se koná v neděli 13. září 2009 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový.

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: "Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."

A o celé skupině: "Skupina Oboroh existuje již téměř dvacet let. Pro jedny je to "jasná klasika", pro mnoho potenciálních posluchačů je však stále neobjevená."

Přijďte si tedy poslechnout "klasiku" či objevit "neobjevené". A třeba i zjistit, co se skrývá pod zvláštním názvem tohoto pozoruhodného muzikantského seskupení...

Místa je možné si rezervovat do sobotní půlnoci 12. 9. na mailové adrese 13na13@centrum.cz.Třináctka ležící slunci v rukou

12. srpna 2009 v 10:46 | L. |  Slávek Klecandr a Dagmar Andrtová-Voňková
Třináctý červen byla krásně slunečná sobota. V ten den se v Komunitním centru sv. Prokopa konal další díl z cyklu Třináctého na třináctce - koncert Slávka Klecandra a jeho hosta. Hostem večera byla Dáša Voňková, osobitá písničkářka, která svou originální hrou na kytaru (mj. i dvěma smyčci) nadchává posluchače na celém světě. V hodinovém vystoupení představila zejména své nové album Slunci ležím v rukou, ke kterému se povětšinou nechala inspirovat výlety do krajiny kolem místa, ve kterém žije.


Slávek Klecandr, kterému patřil čas v úvodu a v závěru bezmála tříhodinového koncertu, zahrál písně starší i několik nových, ze kterých začátkem příštího roku vznikne nové album jeho skupiny Oboroh. Skupina Oboroh bude hostem zářijového pokračování Třináctky, jste tedy v neděli 13. září od 19:30 do Komunitního centra srdečně zváni!