Třináctého na třináctce pokračuje i v novém roce

6. ledna 2009 v 15:23 | L. |  Slávek Klecandr a Majerovky

!!! REZERVACE MÍST DO PŮLNOCI 12. 2. NA MAILOVÉ ADRESE 13NA13@CENTRUM.CZ !!!Nepravidelný cyklus setkávání Slávka Klecandra (zpěváka a kytaristy skupiny Oboroh) a jeho hostů bude mít i v nadcházejícím roce čtyři pokračování. První koncert cyklu v roce 2009 je plánován na 13. den měsíce února, kdy hostem Slávka Klecandra bude skupina Majerovky brzdové tabulky se zpěvačkou Alicí Holubovou.Vstupné je jako obvykle dobrovolné, rezervace míst do půlnoci 12.2. na mailu 13na13@centrum.cz.

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: "Kytarista a zpěvák, vůdčí osobnost folk-rockové skupiny Oboroh, vystupuje s hudebními přáteli i samostatně v nejrůznějších sálech naší země. Návštěvníci koncertů si přicházejí pro porci kvalitní hudby a silné textové poselství, pro zážitek vzácné spřízněnosti a posilu do všedních dnů. Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."


Jiří Plocek, hudebník a publicista v Literárních novinách uvádí: "V nedávné době mě překvapilo - zprvu spíše zaskočilo - spojení vskutku neobvyklé. Alice Holubová, ikona folklorního zpěvu, jejíž hlas ovšem v sobě skrývá doposud nevyčerpané možnosti - od duchovního zpěvu přes folklor po melodický rock - se objevila na nejnovější nahrávce Majerových brzdových tabulek. Majerovky po více než dvaceti letech svébytného putování alternativním folkrockem se rozhodly natočit živé album, jež by bylo ozvěnou - či spíše zesílením - toho nejnosnějšího z jejich repertoáru. Hudba Majerovek dostala další dimenzi. Jejich osobitá poetika je znásobená lyrikou, jež je barevnému hlasu Alice Holubové vrozena. Setkání, k němuž došlo na CD Noc ozvěn, je pro mne dokladem toho, že umělecký posun je něčím, co nelze vypočítat, naplánovat, to musí vzniknout z jiskry, z okamžiku osvícení, z atmosféry setkání. Z překvapení, jehož se člověk nelekne, ale otevře se mu."


Těším se na Vás!!!! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama