13. duben 2008 - Slávek Klecandr a František Černý

17. listopadu 2008 v 23:37 | L.
Kousek Čechomoru v pořadu "Třináctého na třináctce"

I letos pokračuje cyklus koncertů Slávka KLECANDRA, do kterého si tento východočeský písničkář, známý též ze skupiny Oboroh, zve rozličné hudební hosty. Tentokrát, v neděli 13. dubna 2008 od 19:30 jimi budou František ČERNÝ (Čechomor) a kytarista Petr "Kopčem" SMÉKAL. Koncert se koná v sále Komunitního centra sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka) a vstupné je dobrovolné. Místa je možné si rezervovat do 12. 4. na: 13na13@centrum.cz. Srdečně zveme!

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: "Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."

Františka Černého není třeba dlouze představovat. Je zakládajícím členem skupiny Čechomor, hudbou se ale zabýval už před vznikem této skupiny. Působil jako zpěvák, kytarista, a také autor ve skupinách Kanafas a Povijan, je několikanásobným vítězem Porty. Vytvořil také několik televizních a filmových rolí, mj. ve filmech Knoflíkáři a Rok ďábla. Ke hraní na "Třináctce" si přizval východočeského kytaristu Petra "Kopčema" Smékala, se kterým již vystoupil na loňském festivalu Zahrada.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama